اداره کل تأمین و رسانه بین الملل سیما یکی از راهبردیترین مراکز رسانه ملی است که به عنوان نماینده انحصاری در حوزه توزیع و فروش آثار صدا و سیما، دسترسی جامع و ارزشمندی به محتوا و منابع رسانه ای ایران را فراهم می کند و در عرصه های خرید، تولید مشترک و حضور در جشنواره­های بین المللی نیز فعالیت چشمگیری دارد.

بخش خرید برنامه های داخلی و خارجی اداره کل، بطور انحصاری مسئول شناسایی، انتخاب و خرید بهترین آثار تلویزیونی در تمامی ساختارها اعم از فیلم و سریال، برنامه های کودک و نوجوان، مستند و فیلم کوتاه، منطبق با سیاست‌های کلان رسانه ملی است. از جمله آثار فاخر ایرانی و خارجی که تاکنون خریداری شده می توان به فیلمهای سینمایی هوک، شماره 10، بدون قرار قبلی، بیرو، مستندهای نان و هنر، گردشگری خوراک، بیوت اله(مساجد)، رمضان در کشورها، سریال­های لذت زندگی، امپراطور اشکها، باتلاق، میخک، جواهری در قصر، هشدار برای کبری 11، بخش قلب و انیمیشن­های مارکوپولوی جوان، دلفین و گنگ، پاندا و کیوی، بوبوم، خرس­های بونی و بره ناقلا اشاره کرد.

بخش فروش، مسئولیت بازاریابی و فروش آثارتولیدی سازمان صدا و سیما در عرصه بین‌الملل را بر عهده دارد. فروش آثاری همچون مجموعه یوسف پیامبر، مریم مقدس، مردان آنجلس، میوه ممنوعه و نمونه­های دیگر در ساختار انیمیش، مستند و داستانی از جمله موفقیت های واحد فروش می باشد.

رصد جشنواره‌های بین المللی و مکاتبه با شرکتهای مطرح فیلمسازی یکی دیگر از وظایف این اداره کل است. این اداره کل تاکنون در بیش از 1000جشنواره بین المللی و مهم جهان حضور داشته و جوایزی از جشنوارهایی همچون لوکارنو، سن سباستین، ایدفا و ... به دست آورده است.

این اداره کل همچنین در حوزه تولید مشترک نیز فعال بوده و با چندین کمپانی معتبر خارجی، آثار ارزشمندی همچون "حیات وحش ایران" با همکاری بی بی سی، "بید و باد" با همکاری ان اچ کی ژاپن و "یک روز بیشتر" با همکاری ام اچ اس کانادا و "بیگانگان" را با شرکت نوروز پروداکشن امریکا تولید نموده است.